Heureka.sk - nákupný radcaCertifikát Overené zákazníkmi

Heureka.sk je služba, ktorá ide za hranice doterajších porovnávačov cien, katalógov obchodov alebo magazínov o spotrebnom tovare. Jej cieľom je skĺbiť všetky tieto zdroje na jedno miesto a poradiť používateľovi už od začiatku jeho nákupného rozhodovania – predovšetkým čo si kúpiť a kde si to kúpiť. „Certifikát Overené zákazníkmi“ rieši otázku „kde si produkt kúpiť a neprehlúpiť“.

Aby Heureka.sk dokázala odporučiť najlepší obchod, musí zvážiť oveľa viac aspektov, než iba cenu. Kvôli odbúraniu strachu z online nakupovania a pre zamedzenie zlých skúseností musí zohľadňovať predovšetkým kvalitu služieb obchodu (od prehľadnosti stránok, uvádzania kompletnej informácie o cene, dodacej lehoty, riešenia reklamácií, ...).

Prečo vzniklo Overené zákazníkmi?

Na internete existuje veľa služieb, ktoré sa pokúšajú o hodnotenie obchodov. Bohužiaľ ani jedna z nich nepamätá na to, že hodnotiť obchod by mali predovšetkým samotní zákazníci toho obchodu. Tým, že hodnotenie býva otvorené, môžu svoj obchod hodnotiť sami majitelia (samozrejme pozitívne) alebo naopak konkurencia (samozrejme negatívne). Z takého hodnotenia sa stáva nepoužiteľný aspekt pre rozhodovanie, v ktorom obchode nakúpiť.

Druhým dôvodom, prečo takéto hodnotenie býva nepoužiteľné, je fakt, že zákazníci, ktorí v obchode bez problému nakúpili a so službami obchodu sú spokojní, nemajú príliš dôvod vyhľadávať podobné hodnotiace služby. Tam sa naopak najviac ozývajú ľudia, ktorí boli s niečim nespokojní. A to opäť nemôže mať príliš vysokú vypovedajúcu hodnotu.

Práve preto prichádza Heureka.sk s nezávislou službou Overené zákazníkmi.

Ako funguje Overené zákazníkmi?

Overené zákazníkmi sa pýta iba zákazníkov, ktorí v obchode nakúpili. Robí to zasielaním dotazníku 10 dní (lehotu je možné zmeniť pre každý obchod podľa povahy tovaru) po nákupe. Cieľom je získať objektívny a overený názor na kvalitu obchodu, ktorý dá vyniknúť kvalite a minimalizuje falošné hodnotenia.

Aké sú výsledky?

Obchod ohodnotí približne každý tretí zákazník, ktorý v obchode urobil objednávku, čo zaisťuje aj recenzie od ľudí, ktorí boli s nákupom spokojní, ale sami od seba by inak nemali potrebu obchod hodnotiť.

Aké výhody Overené zákazníkmi prináša?

  • Obchod získa cennú spätnú väzbu od zákazníkov. Dotazník odpovie, ako sú ľudia spokojní s nákupom a čo by navrhli v obchode zlepšiť.
  • Ak relevantný počet zákazníkov bude hodnotiť kladne, obchod získava certifikát Overené zákazníkmi, ktorý sa objaví na Heureke a obchod ho môže umiestniť na svoje stránky.
  • Heureka.sk v zoraďovaní zvýhodňuje obchody, ktoré majú certifikáciu.
  • Heureka.sk na základe výsledkov dotazníku bude vyhlasovať obchod mesiaca a roku.

Náklady služby

Služba je poskytovaná úplne zadarmo. Implementácia trvá asi 20 minút a všetko ostatné potom funguje plne automaticky. Viac informácií o službe pre obchody.